Sevmek Sevilmek Birini Sevebilmek

1 66

Sevilmek kadar güzeldir sevmek. İnsanı sevmek, hayvanı sevmek, çiçeği sevmek, böceği sevmek, canlı cansız herşeyi sevebilmek. Mutluluğuna mutluluk katar hayata pozitif bakmana yardımcı olur. Aslına baktığında sevilen insan öğrenir sevmeyi ne kadar sevilmişse bir okadar bilir sevmeyi. Birde güzel sevmek vardır önemli olanda budur kırmadan, dökmeden, acı vermeden sevebilmek sevdiğinin, sevdiği herşeyi sevebilmek hani bir söz vardır ya  yaradılanı severim yaradan’dan ötürü tam da böyle birşeydir. Sevdiğinin mutluluğu bile mutlu eder insanı kendi çıkarlarını düşünmeden sadece o mutlu olsun gerisi önemsiz dersin tıpkı bir annenin evladına olan sevgisi misali karşılıksız beklentisiz olmalı gerçek sevgi.

Bazen görmeden seversin, duymadan, konuşmadan, hayal etmeden dinlediğin bir şarkıda bulursun belki,  okuduğun kitabın son sayfasında, bir parfümün kokusunda sevmek öyle birşeydir ki ne yanında olsun istersin nede saatlerce konuşmak sadece mutlu olsun istersin çünkü onun mutlu olduğunu bilmektir senin sevginin tamda karşılığı olan duygu.

Ama şimdilerde öyle mi kimsenin kimseyi gerçekten sevdiği yok herkes sadece çıkarları doğrultusunda benci bir tavırla sevilme isteğini, övülme isteğini tatmin çabasında. Eskiden sevgiliye ulaşmanın yolu günlerce haftalarca kurgulanırdı. Mektuplar, postacılar, sevdiğini içinde bulduğun şarkılar listelenir kaset doldurulurdu sar başa günlerce dinlenirdi. Yıllarca aynı insan sevilirdi, çaba gösterilirdi, asla pes edilmezdi en ufacık bir şeyde vazgeçilmezdi. Şimdilerde herşey yapay yakın bir zamanda da sadece çocuklara anlatılacak masallar olarak gerçek sevgiler bunun olmaması için her birimizin büyük çaba göstermesi şart çok sevelim ki sevilelim gelecek nesillerimize de sevmeyi öğretelim.

sevmek sevilmek
sevmek sevilmek

Kolay olmuyor elbette günümüz şartlarında hayatın hızlı temposunda keşmekeşinde sevmek sevilmek sevdiğine bunu hissettirmek. Özen istiyor zaman istiyor özveri istiyor fedakarlık istiyor bu saydığım duyguların hepsinin özünde ise yine sevgi geliyor. Yani seviyorsanız tüm fedakarlığı yaparsınız. Burada benim size tavsiyem güzel sevmeniz ve güzel olan şeyleri sevmeniz yaptığınız fedakarlığa değecek olanları sevin.

Değerini bilin sevmenin ve sevilmenin güzel sevilmeyi öğrenmişseniz sizden şanslısı yok şu hayatta hiç bir zorluk hiç bir dert tasa sizi uçuruma sürükleyemez çünkü sevmeyi bilen insan bir okadar da seviliyordur zaten. Sonsuz sonsuzluk.

1 yorum
  1. Bir Dost diyor

    Sevgi başka türlü nasıl anlatılabilirdi, insanlar anlatırken böyle güzel anlatıyor ancak severken hiç te böyle sevemiyor değil mi ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.