Kişisel Gelişim Ve Farkındalık Nedir

0 42

Kişisel Gelişim ve Farkındalık, kendini daha iyi tanıyarak etrafta olan bitene daha fazla dikkat etmek, daha iyi gözlemlemek demektir.

Kişisel gelişim anlamında eksikliklerini gidermiş bir birey, kendini daha kolay bir şekilde ifade edebilir ve bulunduğu toplum içerisinde daha kolay bir şekilde kendini dinletebilmektedir.

Kişisel gelişim için son dönemlerde oldukça popüler olan eğitimler sayesinde kişiler, potansiyellerini maksimum bir seviyeye yükselte bilmektedir.

kişisel gelişim ve farkındalik
kişisel gelişim ve farkındalık

Dünyada, toplum içerisinde ve aile ortamında olup bitenleri daha kolay bir şekilde çözebilme olayına ise farkındalık denilmektedir

Olaylara daha soğuk kanlı yaklaşabilme hali ve empati kurarak karşı taraftaki kişiyi kolayca anlayabilmektir farkındalık.

Kendini Tanıma ve Farkındalık

Kişisel farkındalık olarak adlandırılan ve kişinin kendini en iyi şekilde tanımlamasını sağlayan duygu netliğine kendini tanıma denilmektedir. Kendini tanıyan bireyin hobileri fobileri yada sevdiği yemek gibi özellikleri başka kişilere göre değişmez sadece kendi isterse bir güncelleme yapabilir.

farkindalik
farkindalik

Sahip olduğunuz fiziksel özellikleri, duygularınızı  en iyi şekilde kavramak yapmak istediğiniz amacın en iyisine kolayca ulaşmanızı sağlamaktadır.

Kişisel farkındalık sahibi kişiler hayatta hangi başarılara kolayca imza atabileceğini  daha en başta en iyi şekilde bilmektedir. Elindeki gücün farkındadır ve hayat boyu buna bakarak önemli kararlar almaktadır.

Her bir birey, sahip olduğu  potansiyel güce uygun hedefler seçmektedir. Hedeflenenden daha fazlasına ulaşmak içinse kişisel gelişim anlamında kendimizi daha fazla geliştirmemiz gerekmektedir.

kişisel gelişim
kişisel gelişim

Önce kişisel gelişim seviyemizi tanımlamak için sahip olduğumuz her şeyi keşfetmemiz gerekmektedir. Sahip olduğumuz potansiyel gücün üzerine daha fazlasını koyarak daha ileri yönlü hedefler de çizebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.