Kış Temizliği Nasıl Yapılır

0 67

Yaz mevsimi boyunca daha fazla kirlenen ev, kış mevsimine giriş yapmadan önce dip köşe bir temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Yaz ayları boyunca açık kalan pencereler, dışardaki kir toz ve gözle görülemeyen partikülleri eve dahil etmektedir. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla daha kış mevsimine girmeden güzel bir temizlik yaparak kışa hazırlanmak gerekmektedir.

kıs temizliği nasıl yapılır
kıs temizliği nasıl yapılır

Kış Temizliği Yaparken Dolapları Düzenleyin

Kış mevsimine girerken yazdan kalma ve en az iki yıldır kullanmadığınız eşyalarınız doğrudan kutuya alın. Kullanılmayan eşya kutusunda daha fazla iş göreceklerini söylemek mümkün.

Mutfak dolaplarında kış temizliği yaparken sıklıkla kullandığınız tencere veya tavaları alt dolaplarda bırakın, nadiren kullandığınız her şeyi dolapların en üst raflarına alın. Bu sayede işiniz hem kolaylaşacak hem de dolaplarınızdaki karmaşa ortadan kalkacaktır.

Yiyecek dolaplarınızda kış temizliği yaparken, uzun süredir kullanmadığınız baharat ve kuru baklagilleri gözden geçirin. Sıcak yaz aylarında güvelenmiş olabilir. Eğer tarihi geçmiş veya güvelenmiş besinler varsa hepsini imha ederek kışa güvenli girin.

temizlik nasıl yapılır
temizlik nasıl yapılır

Ayakkabı dolaplarınızı gözden geçirirken, kış mevsimine uygun ayakkabılarınız ön plana çıkartın. Yaz aylarında sıklıkla giydiğiniz, sandalet, parmak arası gibi eşyalarınız ayakkabı kutularına koyarak dolabın arkasına saklayın.

Kış temizliği yaparken duvarlarınızda yaz boyu hasar almış noktalar varsa onarın, gerekiyorsa badana yaparak komple duvar temizliği sağlayın. Perdelerinizi yıkayarak kış temizliğine hazır olun.

Halılarınızın kirlendiğinden eminseniz en iyi yıkayan bir halı yıkama firmasından yardım alın. Halıların yıkanıp gelme sürecinde sizlerde camlarınızı silerek vaktinizi değerlendirebilirsiniz

ev temizliği nasıl yapılır
ev temizliği nasıl yapılır

Kitaplığınızda, ranzanın altında veya antrede bulanan dolap içlerinde gereksiz yere duran tüm eşyaları, çöpe göndermek için ayırın. Yaz boyunca dolaplara gelişi güzel bıraktığınız birçok işe yaramaz eşya çıkacağından çok eminiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.