Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

0 42

Çekici bir makyajın olmazsa olmazı tabi ki kırmızı bir rujdur. İster gece makyajı ister gündüz hafif bir makyaj yapacak olun bir star istiyorsanız o kesinlikle dudaklarınıza süreceğiniz kırmızı ruj olmalıdır. Peki kırmızı ruj nasıl sürülür? dudaklarınıza uygularken en çok dikkat etmeniz gereken renk tonu kırmızıdır. Kozmetik markalarının hepsinde birden çok tonu ve rengi olan kırmızı rujları teninize ve ya makyajı yapacağınız saat dilimine, giyeceğiniz kıyafetin rengine göre bile ton seçimi yapabilirsiniz. Kırmızı ruj sürerken nelere dikkat etmeliyiz en çok merak edilende bu sizler için uzmanlarından araştırdığımız bir kaç öneriyi kaleme aldık.

kırmızı ruj tonlari
kırmızı ruj tonları

Renk tonu seçimini iyi yapın

İlk dikkat edilmesi gereken konulardan biri makyajınızı yapmaya başlamadan önce mutlaka süreceğiniz kırmızı rujun tonuna karar vermeniz çünkü değişiklik yapmak istemeniz durumunda kırmızı ruju silmek oldukça zordur.

ruj sürmek
ruj sürmek

Dudaklarınıza baz uygulayın

Dudaklarınızı nemlendirmeniz çok önemlidir. Herhangi bir ruj sürmeden önce mutlaka nemlendirici baz uygulayıp dudaklarınızı yumuşatmanız gerekmektedir. Konu kırmızı ruj sürmek ise dahada pürüzsüz dudaklara ihtiyacınız olacaktır.

Dudak kalemi kullanın

Kırmızı ruj sürmek istiyorsanız rujunuza en yakın renk tonunda bir dudak kalemi edinmelisiniz. Çünkü kırmızı rujun olmazsa olmaz kırmızı bir dudak kalemidir. Rujunuzu sürmeden önce dudak kaleminiz ile bir çerçeve oluşturun bu yaptığınız işlem dudaklarınızın daha dolgun ve düzgün görünmesini sağlayacaktır.

kırmızı ruj
kırmızı ruj

Rujunuzu yavaşça sürün

Dudaklarınızı kırmızı dudak kalemi ile çerçeveledikten sonra rujunuzu yavaş yavaş sürün çerçevenin içini doldurun sürdüğünüz yerin üzerinden bir kaç defa geçin bu yaptığınız işlem rujunuzun kalıcılığını arttırır.

Adım adım tüm kuralları uyguladıktan sonra gelelim rötuşlara özenle dikkatle sürdüğünüz kırmızı rujunuzun çerçeve ile sabitlediğiniz dış kısımlarında ufak tefek taşmalar varsa kapatıcı bir baz yardımı ile ince bir dudak fırcası yardımıyla düzeltebilirsiniz. her kadına en çok yakışan ruj  rengi kırmızıdır ve her kadının makyaj çantasında olması geren renk yine kırmızı rujdur. Kadınlar her haliyle güzeldir fakat bakımlı olmak da güzelliğin bir parçasıdır. Gece makyajı olsun gündüz makyajı olsun kırmızı rujunuzu ve uygun renk tonu dudak kaleminizi ihmal etmeyin.

kırmızı ruj sürmek
kırmızı ruj sürmek

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.