İlişkinizi Olumsuz Etkileyen Tartışmalar

0 56

 

Aslında karşı cinsle olan ikili ilişkiler oldukça zor ve karmaşıktır. İki bambaşka insan karakterleri, huyları, hobileri, fobileri bir çok zevkleri aynı olmayan fakat aradaki aşk adı verilen duygunun oluşmasıyla bir araya gelen kişilerin, zaman geçtikçe daha doğrusu aşk yerini sevgiye, alışkanlığa yada evliliğe bırakınca anlaşmazlıkların çıkması çok doğal bir hal alıyor.  Önemli olan bu anlaşmazlıkları en hafif tartışmalarla bertaraf etmektir. Herkesin hayatında her ilişkide küçük tartışmalar tabi ki olabilir önemli olan bu basit tartışmaları kavgaya çevirmeden uzlaşma sağlamaktır.

iliskiler tartismalar
iliskiler tartismalar

Hayat oldukça zordur.bu nedenle gün içinde karşılaştığımız başa çıktığımız yada başa çıkamadığımız bir çok olayın acısını eşinizden sevgilinizden en yakınınızdan çıkartmanızı gerektirmez. Bu ilişkinize son derece zarar verir. Zaman zaman fikir ayrılıklarına düşmek ve bunu sakince tartışmak ilişkinizi güçlendirirken saçma sapan olur olmaz büyük kavgalar etmeniz tartışmaları kavgaya çevirmeniz ilişkinizin ve birbirinize duyduğunuz saygının sonu olabilir.

Kavgalar, saygısızca söylenen sözler, küfürler, hakaretler sadece ilişkinizi yıpratmaz aynı zamanda ruhunuzu da paramparça eder benliğinizi kaybetmenize neden olur. En kötüsü de budur ruhunuzun yara alması paramparça olması söylenen sözler, hakaretler, küfürler, saygısızca yapılmış tüm hareketler unutulur da ruhunuzdaki o paramparça olan yerlerin acısı hiç geçmez en ufacık olumsuz davranışta kanayı verir o parçalanmış yerler. Bu sebeple izin vermemeli insan ne bir başkasının size bu şekilde zarar vermesine,  tabi ki her zaman sütten çıkmış ak kaşık olamayız belki de ruhu paramparça yapan bizizdir bu yüzden anlayışlı ve saygılı olmak zorundayız samimi niyetli olmalıyız sevgi saygı kadar önemlidir ilişkilerde anlayışlı olmak yapılan hatalar geri çevrilemez belki ama hoşgörü ve iyi niyet varsa o kadar da acıtmaz ruhunuzu affedilebilir hale bile gelebilir.

kavgalar
esler arası tartismalar

Tartışmalara girmeden önce biraz bekleyip sakinleşmek gerek sağlıklı bir konuşma için kelimeleri özenli seçmek gerek amaç kalp kırmak yada tartışmayı kavgaya çevirmek değil saygı ve iyi niyet ile uzlaşmaya çalışmaktır. Bu şekilde davranmak sizi ve ilişkinizi ayakta tutar . Saygı çerçevesi içinde yapılan küçük tartışmalar ilişkinizi güçlendirir hiç kimse robot değildir tabi ki insancıl hatalar olabilir gerçek olan tek duygu ise sevgi ve saygıdır bunları yitirmeyin yeter.

kadin erkek tartismasi
kadin erkek tartismasi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.