Hızlı Makyaj İle Kusursuz Görünebilirsiniz/10 Dakikada Makyaj

0 90

Bazı günlerde canımız hazırlanmak makyaj yapmak istemez. Hafta sonu çalışmadığımız zamanlarda ve ya evde dinlenmek için kaldığımız günlerde yüzümüze nemlendirici krem bile sürmek istemeyiz işte tamda böyle günlerde aniden çalan kapı 10 dakika sonra kapıda olacak davetsiz misafir için soluk ve yorgun görüntümüzü gizlemek, bakımlı ve ışıl ışıl bir cilt ile hazırlanmak, hızlı makyaj yapma önerileri ile mümkün olacak.

makeup
makeup

Nemlendiricinizi İhmal Etmeyin

Sabah uyandınız ve yüz temizleme jeli ile yüzünüzü yıkadınız hemen ardından son zamanlarda çok kullanılan renk tonunu eşitleyen renkli bir nemlendirici sürün bu yaptığınız işlem sizi her daim bakımlı ve ışıl ışıl gösterecektir.

Eyeliner Vazgeçilmeziniz Olsun

Teninize ve göz renginize uygun likit eyeliner kullanın gözünüzün daha büyük gözükmesini ve daha büyülü bakışlara sahip olmak istiyorsanız göz pınarlarınızdan şakaklarınıza doğru ince bir çizgi çekin. Tabi ki göz makyajının olmazsa olmazı rimel kullanımıdır. Günlük bir makyaj olduğu için sadece üst kirpiklerinize rimel uygulayın ve güzelce kirpiklerinizi boyayın.

makyaj-malzemesi
makyaj-malzemesi

Belirgin Dudaklar Olmazsa Olmaz

Gelelim dudaklara çatlamış bakımsız dudaklar son derece kötü görünmemizi sağlar. Bu görüntünün oluşmaması için günlük olarak mutlaka nemlendirici ürünler kullanmalıyız. Günlük makyajımızı tamamlayacak unsurlardan birisi de dudaklarımız ve renk tonudur. Öncelikle dudak rengimize yakın bir dudak kalemi ile dudak kenarlarını belirginleştirelim ve tam da o renge uygun ten rengi bir ruj seçimi yapalım çerçeve yaptığımız dudaklarımıza rujumuzu sürelim ve işte bukadar artık dudaklarımızda son derece hoş ve bakımlı gözüküyor.

makeup-malzeme
makeup-malzeme

Allık Kullanımı Önemli

Açık ten rengine sahip isek şeftali tonlarında bir allık, esmer bir tene sahip isek bronz tonlarında bir allık seçimi yapmalıyız. Elmacık kemiklerimize az miktarda uyguladığımız allık ile görüntümüz kusursuz oldu bile allık uygularken dikkat etmemiz gerek bir çok detay vardır çok miktarda sürülen allık ile kötü ve avam bir görüntü elde etmemiz kaçınılmaz bir son olabilir bu nedenle allık kullanımı ve miktarı son derece önemlidir.

Hiç makyaj yapmak istemediğimiz günlerde bile kısacık 10 dakikalık bir zaman diliminde bile kusursuz görünmemiz mümkündür. Bir kadına yakışan en güzel şeylerden biride bakımlı ve ışıl ışıl gözükmektir. Hızlı makyaj yapabilmek önemlidir ve ruh halimiz ne olursa olsun Bakımlı ve şık gözükmekten vazgeçmeyelim.

hizli makyaj
hizli makyaj

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.