Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

0 63

Kilo verirken önemli olanlardan biride sağlıklı kilo verebilmemizdir. Hızlı kilo vermek kadar verdiğimiz kiloları geri almamakta son derece önemlidir. Hızlı kilo kaybı ve kilo kontrolü için ne yapacağınızı nereden nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız tamda doğru yerdesiniz. Sizler için uzmanlardan aldığımız ipuçları doğrultusunda yazımızda belirttiğimiz başlıklar sayesinde hızlı kilo vermek için hiç engeliniz kalmayacak. En kolay şekilde kilo vermek ve verdiğiniz kiloları korumak amaçlı yapmanız gerekenleri derlediğimiz yazımızda evde 10 kilo nasıl verilir gibi sorularınızın cevaplarını da bulacaksınız.

hizli kilo vermek
hizli kilo vermek

Kilo vermek için spor yapın

Spor deyince gözümüzde ve zihnimizde büyüttüğümüz daha eyleme geçmeden düşünürken bile yorulduğumuz bir çok egzersiz çeşidi vardır. Fakat hareket edebileceğiniz basit egzersizler sizleri hedefe daha çabuk ulaştıracaktır. Küçük yürüyüşler merdiven çıkmak, ip atlamak, bisiklet sürmek gibi.

Kilo vermek için bol su için

Su sağlıktır, su vücudumuz için en gerekli olan besin kaynaklarından biridir. Kilo verme aşamasında da en büyük yardımcınız içtiğiniz bol su olacaktır.

Hedef belirleyin ve acele etmeyin

Mutlaka bir hedef belirleyin kaç kilo vermek istiyorsunuz bunu bilmeniz ve bu doğrultuda yavaş ama karalı ilerlemeniz kilo verme sürecini hızlandıracak motivasyonunuzu yükseltecektir.

Uyku düzeniniz olsun

Kaç saat uyuduğunuz erken yatıp erken kalkmanız da kilo verme sürecinde beslenme kadar önemli bir etkendir. bu yüzden uyku düzeni oluşturun ve asla dışına çıkmayın.

Kilo vermek için alkol kullanmayın

Alkol vücutta son derece fazla ödem yapan ve sağlığa zararlı olan bir üründür. Kilo verirken alkol tüketmemeniz gerekmektedir. Alkol tüketmeye devam ettiğiniz taktirde belirlediğiniz hedefe ulaşmanız oldukça zorlaşır.

Haftada bir tartılın

Her gün tartılmayın. Her gün tartılmak sizin tüm motivasyonunuzu kırar ve demorilize olursunuz bunun olmaması için mutlaka haftada bir gün aç karnına tartılın ve her hafta ki kilo ve kilo kaybınızı not edin.

Üç beyazdan uzak durun

Un, tuz, şeker bu üç beyazdan uzak durmanız gerekmektedir. Karbonhidrat içeriği çok olan yiyecekler ve ekmekten de uzak durun.

kilo-vermek
kilo vermek

Unutmayın ki önemli olan hızlı kilo vermek değildir. Önemli olan sağlıklı kilo vermek ve bunun akabinde de verdiğiniz kiloyu koruyabilmektir. Sağlıklı günler dileriz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.