Günlük Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

0 0

 

Sağlıklı bir yaşam için günlük ev temizliğinin yapılması oldukça önem arz etmektedir. Belli periyotlarda yapılan dip köşe temizliğinin yanı sıra günlük olarak yapılan toz alma ve süpürme işlemleri tekrarlanmalıdır. Ancak bu şekilde gün boyu kirlenen ev istenilen temiz görünüme sahip olabilmektedir.

Rutin olarak yapılan ev temizliğinde birinci aşama evdeki dağınıklığı toplamakla başlamaktadır.

Günlük ev temizliği nasıl yapılır? Yatak odası için odayı havalandırarak başlamak gerekmektedir. Yatak örtüsünü ve yastık kılıflarını düzeltmek en gerekli işlemlerin başını çekmektedir.

Sabah uyandıktan sonra dağılan yatağı toplamak ve etrafta bulun eşyaları ait olduğu dolaplara kaldırmak günlük ev temizliğinin olmazsa olmazıdır.

günlük ev temizliği
günlük ev temizliği

Mutfakta Günlük Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Mutfaktaki temizliğe genel olarak kahvaltıdan sonra başlamak daha doğru olmaktadır. Tekrar tekrar dağınıklığın önüne geçmek için önce kahvaltı işlemini halletmek gerekmektedir. Yapılan kahvaltının ardında ortaya çıkan bulaşıklar, makinaya dizilmeli, tezgâh üstü, ocak ve fırın yağdan arındırarak parlak bir görünüme kavuşturulmalıdır. Mutfakta bulunan dolapların tozu alınarak süpürge ile süpürülmelidir.

temizlik malzemeleri
temizlik malzemeleri

Banyo Günlük Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Günlük temizlik nasıl yapılır sorusunun bir diğer yanıtı ise banyodaki lavabo çamaşır suyu ile her sabah silinmelidir. Her sabah ve akşam sıklıkla kullanılan lavabo en çok kirlenen noktaların başında gelmektedir. Havlu değişimleri yapılmalı. Paspaslar süpürülerek varsa çöpler boşaltılmalıdır.

Salon Günlük Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Varsa salonda akşamdan kalma eşyalar kaldırılmalı, salona ait kırlentler düzeltilerek düzgün bir görüntüye sahip olması sağlanmalıdır. Salonda bulunan küçük mobilyaların tozu alınarak salon günlük temizliği tamamlanmalıdır.

ev temizliği
ev temizliği

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.