Etkileyici Bir Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır/Göz Makyajı İpuçları

0 159

Kadınlar için mükemmel ve kusursuz gözükmek son derece önemlidir. Bu aşamada bize yardımcı olacak en iyi şey tabi ki doğru bir makyaj uygulamasıdır. Etkileyici görünmenin ilk şartı ise göz makyajı kusursuzluğudur. profesyonel ekibimiz tarafından araştırılan ve uyguladığınızda bir çok iltifat alabileceğiniz doğru göz makyajı tavsiyelerimizi denemenizi tavsiye ederiz.

Doğru bir makyaja başlamak için önce cildimizi temizlemeli ve ardından ten rengimize uygun bir baz kapatıcı uygulamalıyız. Göz kapaklarımızı önce acık renk bir far tonu ile boyuyoruz, uyguladığımız açık renk far tonundan bir iki ton koyu rengi ile göz kapaklarımızın uç kısımlarına gölgelendirme teknikleri uyguluyoruz. Gelelim en özen ve dikkat isteyen göz kalemi kullanımına göz kalemi seçimi oldukça önemlidir çünkü kalitesinden emin olmadığımız bir göz kalemi tüm makyajımızı ve günümüzü berbat edebilir. Kalitesiz markaların bazı göz kalemlerinde akma yapması ile hepimiz karşılaşmışızdır özellikle yaz aylarında sıcaklarında etkisiyle göz altlarına doğru akan göz kalemi seçimi kötü ve özensiz bir görüntü vermemize sebep olabilir.

göz makyaji
göz makyaji

Kaliteli ve emin olduğumuz göz kalemini göz kapağımızı kapatarak içeriden dışarıya doğru ince bir çizgi halinde çiziyoruz yani burun kısmımızdan kulaklarımıza doğru bir çizgi oluşturuyoruz aynı işlemi gözümüzün alt kirpiklerinin olduğu yere de uyguluyoruz tercihe bağlı olarak bu kısıma daha renkli bir kalemde tercih edebiliriz. Uyguladığımız göz kaleminden sonra küçük bir göz farı fırçası ile sürdüğümüz kalemin üstünden geçerek daha buğulu bakışlar elde etmemiz mümkün.

Gelelim altın vuruşa göz makyajının olmazsa olmazlarından biri olan doğru kaliteli ve ihtiyacımıza uygun bir rimel olmalı, kirpiklerimizi hem boyayacak hemde daha hacimli gösterecek göz makyajı için tamamlayacak olan bu malzeme ile kusursuz görüntüye sahip olacaksınız.

göz fari uygulama
göz fari uygulama

Göz makyajı odaklı bir uygulama düşünüyorsanız makyajınızın diğer bölümleri son derece doğal renklerden oluşmalıdır. Çünkü öne çıkartmak istediğimiz kısım gözlerimiz olduğu için açık renk bir ruj ile makyajımızı tamamlamamız çok yerinde bir karar olacaktır.

dudak-gömakyaj
dudak-göz-makyaj

Doğru makyaj teknikleri gece ve gündüz makyaj seçenekleri, güzellik önerileri için ipuçları aradığınız ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri sizin için paylaşıyoruz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.