2020 En İyi Mutfak Dekorasyon Önerileri

0 43

Evimizin en önemli ve en sıcak yerlerinden biri de mutfaklarımızdır. Yaşanmışlıkların en çok olduğu güzel yemek kokularının geldiği koyu sohbetlerin yapıldığı sabah kahve kokusuyla girdiğiniz mutfağınızı dekore etme vakti gelmiştir belkide, 2020 yılı mutfak dekorasyon önerileri ile ilgili hazırladığımız yazımızda merak ettiğiniz her bir detaya ulaşabilirsiniz. Bir çok şekil ve ebatta tasarlanan mutfaklarda önemli olan detaylardan biri de mutfağımızda rahat hareket edeceğimiz ferah ve şık bir alan yaratmak.

mutfak dekorasyon örnekleri
mutfak dekorasyon örnekleri

Mutfağınız küçük ise ilk dikkat etmeniz gereken kendinize geniş bir alan yaratmak bunun için ise yapmanız gerekenleri maddeler halinde sıralayalım.

  • En olarak çok geniş olmayan bir tezgah planlamalısınız
  • Tezgahı Koyduğunuz duvarı belirledikten sonra
  • Tam karşısındaki Duvara bir mutfak masası yerleştirebilirsiniz.
  • Mutfak masasının Üstüne mutlaka bir kaç tablo asmalısınız.
  • Duvara astığınız tablolar mutfak dekorasyonu için son derece şık bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacak.
  • Seramik seçiminiz ise kesinlikle açık renk olmalıdır. Çünkü açık renk seramiklerle döşenmiş bir mutfak son derece ferah ve geniş gözükecektir.
  • Beyaz eşyalarınızı yerleştirirken ankastre ürünlere sahipseniz mutfak dolaplarını ve mutfak tezgahını onlara göre ölçerek yaptırmalı duvar seçimini de bu doğrultuda yapmalısınız.
  • Perdeler ise genellikle mutfaklarda kullanılan perdeler son zamanlarda da oldukça gördüğümüz stor şeklindeki perdelerdir. Mutfak için çok uygun olan bu stor perdeler mutfağınızın camlarına çok yakışacaktır.
  • Halı seçimi de her detay gibi çok önemlidir ferah ve rahat bir ortam yarattığınız mutfağınıza renk katmak için hah seçimi son derece yerinde bir görsellik yaratacaktır. 2020 yılında da karşılaştığımız desenli ve renkli mutfak halısı için tüm renkleri içinde bulunduran yada baharat desenli halı modellerinden tercih edebilirsiniz.
  • Aydınlatma Mutfağın olmazsa olmazıdır çünkü lezzetli yiyecekler yaparken ışıklı bir ortama çok ihtiyacınız olacak.
renkli mutfak örnekleri
renkli mutfak örnekleri

Sizler için verdiğimiz bir kaç örnek ve küçük ipuçları ile hem kendinizin zevkle kullandığı vakit geçirdiği son zamanların trend mutfaklarından birine sahip olacaksınız hemde gelen misafirleriniz zevkinize ve dekore ettiğiniz mutfağınıza hayran kalacaklar. Geniş bir mutfağa sahipseniz ortaya konumlandıracağınız bir ada hem fazladan dolaplarınızın hemde lavabonuzun kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.