Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

0 59

Dikdörtgen bir salonunuz varsa  dekorasyonunu yapmak diğer salon çesitlerine göre biraz daha fazla özen ve detay ister. Öncelikli olarak dikdörtgen salon dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken ilk kural uzun ve kısa duvarlarını belirleyip eşyaları konumlandıracağınız yerleri bir kağıt üstünde yazmak yada resimlerini çizmektir.

koltuk modelleri
koltuk modelleri

Genellikle dikdörtgen salon dekorasyonu yaparken iki uzun duvar iki kısa duvar vardır. Uzun olan bir duvara büyüklüğüne göre 3 lü yada 4 lü bir koltuk koyabilirsiniz. Koltuk koyduğunuz uzun duvarın tam karşısında ki diğer uzun duvara büyükçe bir tv ünitesi gerekirse ya da tv ünitesinden kalan boşluklara raf yardımı ile kitaplıklar yapabilirsiniz.

tv unitesi
tv unitesi

Gelelim kısa kenarlara işin zor kısmı asıl bu duvarları Dekore etmektir, çünkü boyutları gereği bu davarlara eşyaları konumlandırmak oldukça zordur. Dikdörtgen salon dekorasyonu yaparken kısa duvarın bir tanesine küçük bir berjer koyabilirsiniz buraya koyduğunuz berjer koltuk ile dikdörtgen salonunuzda son derece havalı bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Geriye kalan diğer kısa duvarınıza ise boyutları uygun ve müsait ise bir yemek masası yerleştirebilirsiniz.

Sizin için dekore ettiğimiz dikdörtgen salon dekorasyonu yaparken diğer önemli detaylarından biri de tabi ki aksesuarlardır. Doğru aksesuar seçimi ile ilgili detayları DOĞRU EV AKSESUARLARI yazımızda bulabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.