Çıt Çıt Ve Postiş Arasındaki Fark Nedir

0 30

Çıt Çıt ve Postiş Arasındaki Fark

Günümüz dünyası bizlere geniş ölçekte bakım aksesuarı ve gereci armağan etmiştir. Özellikle kadınlar için geniş yelpaze içerisinde kişisel bakım eşyaları ve kişisel güzellik aksesuarları bulunabilmektedir. Saç aksesuarları arasında da en popüler iki ürün bulunmaktadır. Bunlar Çıt Çıt ve Postiş olarak ikiye ayrılmaktadır. Günümüzde yoğunlukla kullandığımız ve yaşamımızda oldukça işlevsel olan Çıt Çıt ve Postiş kendi içlerinde de oldukça karıştırılmaktadır. Sizler için kaleme aldığımız ‘’ Çıt çıt ve postiş arasındaki fark ’’ adlı metnimize bu iki ürün arasındaki farkı anlatacağız. Ancak bu farkı anlatabilmemiz içini ilk olarak iki ürünün ne olduğunu net olarak anlamamız gerekmektedir.

Çıt Çıt Nedir?

Günümüzde birçok kadının saçları ince ve zayıftır. İnce ve zayıf olması dolayısıyla seyrekliği beraberinde getirir. Ayrıca saçlar bazı durumlarda güçsüz durabilir, kişinin görmek istemediği bir şekilde görünebilmektedir. Bunların önüne geçebilmek için ‘’ Çıt Çıt ‘’ adı verilen ürün üretilmiştir. Çıt Çıt; 8 farklı parçadan oluşan, saçtan toka yardımı ile tutunan saçlardır. Çıt Çıt toka ile takılıp, çıkartılmasından kaynaklı oldukça işlevseldir. Dilediğiniz gibi saç modellerini, dilediğiniz dakika da yapabilmenin özgürlüğünü verir.  Ayrıca Çıt Çıtlarda her parça farklı boyutlarla hazırlanmaktadır. Küçük ve büyük boyuttan oluş ayrı iki parça bulunmaktadır. Bu küçüklüğün ve büyüklüğün sebebi hangi parçanın, saçın neresine takılması gerektiğini kolaylaştırması içindir. Yani her parçanın kullanım yeri belli olduğunu söyleyebiliriz. Çıt Çıtlar ense, kulak yanı, kulak üstü ve kafanın üst bölgelerinde rahatlıkla kullanabilmektedir.

çıt çıt saç
çıt çıt saç

Postiş Nedir?

Bazı saçların yıpranmışlığı, hassaslığı ve güçsüzlüğünden kaynaklı çeşitli ihtiyaçlar doğmuştur. Doğan ihtiyaçlara nazaran da Postiş üretilmiştir. Postiş, genellikle ense kısmasına takılan ve dilediğiniz zamanlarda çıkartıp takılan saç aksesuarlarıdır. Postişler sayesinde saçların daha gür gösterilmesi, daha uzun gösterilmesi ve çeşitli saç modellerinin gerçekleştirilebilmesine olanak kılınmaktadır. Günümüzde birçok kadın Postişleri kullanmaktadır. Ayrıca postişler bazı rahatsızlıklardan kaynaklı oluşan saç seyrekliğinin önüne geçmek ve hastanın psikolojisini koruma açısından da önemlidir.

postij saç
postij saç

Postiş ve Çıt Çıt Arasındaki Farklar Nelerdir?

Postiş ve Çıt Çıtlar birbirlerine oldukça karıştırılan saç aksesuarları olarak günümüzde yer almaktadır. Birçok açıdan aynı özellikleri gösterilse de çeşitli noktalarda birbirlerine ayrılmaktadır. Genel olarak postiş ve çıt çıtlar arasındaki farkları şu şekilde listeleyebiliriz;

  • Çıt Çıt saçlar daha seyrek saçların bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Ancak postiş saçlarda bu durum söz konusu değildir. Postiş saçlar çok daha gür saç taneleriyle bir araya gelmektedir.
  • Çıt Çıtların saçın neresine takılacağı bellidir. Ancak Postişlerde bu durum yoktur. Uygun olan her yere takılabilmektedirler.
  • Çıt Çıtlar küçük ve büyük olmak üzere ikiye bölünmektedirler. Postişlerde ise küçük ve büyük gibi bir ayrım yoktur.
  • Çıt Çıtlar, Postişlere nazaran biraz daha uygun fiyatlıdır. Postişler ise daha pahallıdır.
  • Genellikle Çıt Çıtlar sentetik saçlardan üretilmektedir. Postiş saçlarda ise daha fazla saf saç bulunmaktadır.
çıt çıt postij saç
çıt çıt postij saç

Genel olarak Postiş ve Çıt Çıt arasındaki farklar bu şekilde değerlendirmektedir. Ancak satın aldığınız veya alacağınız ürünlerin de belirli bir standartlar ve standart üstü üretilmesinden kaynaklı; çeşitli farklıkların oluşması muhtemeldir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.