Balkon Dekorasyonları/2020 Dekorasyon Trendleri

1 63

Özellikle bu geçirdiğimiz zorlu pandemi günlerinde balkonlarımızın ve bahçelerimizin kıymetini çok daha iyi anladık ve onlara ihtiyacımız her zamankinden daha çok oldu. Eskiden hemen hemen her evin küçük yada büyük bir bahçesi varmış fakat günümüzde malesef herkes bu şansa sahip değil yemyeşil rengarenk çiçeklerle dolu bahçeli evlerin yerini özellikle büyük şehirlerde devasa binalar aldı yanyana bir sürü kocaman bina, hayat şartları böyle oldu diye oturup üzülmek yerine balkonlarımızı dekore etmeli mutluluğu bu şekilde yakalamalıyız. Bahçeli bir eve sahip isek bir kaç önerimizde onlar için var.

balkon dekorasyonu
balkon dekorasyonu

Balkonunuzun boyutuna göre bir düzenleme planlamanız şart bahçe havası olan bir balkon hayal ediyorsanız bir duvarınıza yapay sarmaşık yaprakları yerleştirebilirsiniz. Renk renk boyayacağınız aydınlatmalar çok şık bir hava katacaktır. Tam ortaya koyacağınız 4 kişilik yuvarlak veya kare masa, alanı daraltmadan hoş sohbetler edebileceğiniz bir mekan yaratabilirsiniz. Balkonunuza koyacağınız bir kaç saksı gerçek çiçek sizi her gün motive etmeye yetecek güzellikte olacaktır. Renkli minderler, masa örtüleri ve sandalyelerin üzerine koyacağınız hem görsel hemde misafirlerinizin üzerine alabileceği bir kaç renkli şal ile bahçe görünümlü harika bir balkon dekore edebilirsiniz. Hem sizin hemde misafirlerinizin huzur bulacağı bir mekan hazırlayabilirsiniz.

siyah beyaz balkon
siyah beyaz balkon

Zevkler ve renkler tabi ki de tartışılmaz bazen insan sade ve az renkli mekanlarda kendini daha mutlu hisseder bu gibi durumlarda ise dekore edeceğiniz balkonunuz küçük bile olsa geniş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Renkleri siyah ve beyaz kullanmak oldukça sade ve şık bir görüntü elde etmenizi sağlar. Hem konforlu hem de modern bir mekan yaratmak için köşe koltuk iyi bir tercih olabilir. Köşe koltuğun önüne koyacağınız küçük bir orta sehpa kullanım açısından da rahat ve pratik olacaktır. küçük kırlent ve yastıklarla balkon dekorasyonu daha da keyifli bir hal alacaktır. Küçük objelerle mekanınızı hareketlendirmeyi unutmayın yapma yada canlı çiçekler dekoratif mumlar kullanabilirsiniz.

 

Balkon demek dışarıya açılan kapı demek evin içinde bunaldığınızda nefes almak istediğinizde bir kahve molasında dekore ettiğiniz ve keyifli bir hale getirdiğiniz balkonunuzda bizim içinde bir sade türk kahvesi içiniz.

balkon trendleri
balkon trendleri
1 yorum
  1. Eda diyor

    Çok başarılı bir yazı yeni balkonum için bir çok fikir edindim teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.