ARALIKLI ORUÇ DİYETİ

0 64

Geçmişten günümüze kadar diyet programları yani sağlıklı beslenme olarak bildiğimiz bir çok yöntem duymuşuz yada uygulamışızdır. Kadın erkek hatta zaman zaman çocuklarda bile görülen aşırı şişmanlık yani obezite malesef günümüzün popüler hastalıklarının başında gelmektedir. Beslenme uzmanlarının ve uygulayan kişilerin en çok tercih ettiği ve son zamanların trendi beslenme şekillerinden biri olan aralıklı oruç diyetini sizin için araştırdık.

saglıklıbeslenme
saglıklı beslenme

Aralıklı Oruç Dieti

Birçoğumuz belki ilk kez duyuyor olabiliriz fakat aralıklı oruç olarak bilinen bu beslenme tipi son zamanların gözde diyetlerinden biri oldu. Birçok ünlü ismin de deneyip ciddi kilolar verdiği bu aralıklı oruç ile kısa zamanda hedefe ulaşmak çok kolay. Şimdi gelelim bu beslenme tipinin kurallarına,

aralıklıoruc
aralıklıoruc

 

1. Sadece 2 öğün besleniyorsunuz

2.Sabah 12:00 akşam 20:00 öğün saatleri

3.Ara öğün yok içecek serbest

4.Akşam 20:00 dan sonra ertesi 12:00 a kadar oruçlusunuz hiç bir şey yemek yok

5.Haftada 1 yada ayda 1 24 saatlik oruç tutmanız yani hiç bir şey yememeniz gerekiyor.

 

 

Yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı gibi aralıklı oruç sisteminde günlük 8 saat yemek yeme 16 saat hiç bir şey yememek esas fakat bu 8 saatte de dilediğimizce yemek yiyemiyoruz tabi ki sabah kahvaltımızı 12:00 da yapıyoruz akşam 20:00 a kadar sadece sağlıklı içecekler tüketebiliriz tabi ki bol su ve çay kahve serbest akşam 20:00 da akşam yemeğimizi yiyoruz ve bu saatten sonra su dışında hiç bir şey içmiyoruz yemiyoruz.Taki ertesi gün saat 12:00 a kadar .

Serbest olan bu yemek yeme saatlerinde ise yediğimiz tükettiğimiz ürünlere ve porsiyonlara çok dikkat etmeliyiz yine tabi ki üç beyazdan uzak durmalıyız un, şeker, tuz ve tabi ki aşırı yağlı yiyeceklerden de kaçınmalıyız. Burada ki en büyük yardımcımız gün içerisinde tükettiğimiz bol su olacak su hem kilo vermemize yardımcı olurken hemde aynı zamanda cildimizin nem dengesini sağlamaya çalışacaktır.

dıet
dıet

Esas olan ise önce karar vermek ve hemen akabinde harekete geçmektir. Bugün tam zamanı yarın her şey için çok geç olabilir ve şunu unutmayalım ki aşırı kilo bir güzellik takıntısı değil bir sağlık problemidir . Sizde Aralıklı oruç sistemi uygulayarak kilo vermek çok kolay tabi ki önce bir uzmana ve  diyetisyene başvurarak başlayabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzun zamandır üzerinde özenle çalıştığımız kadın sitemizde istediğiniz bir çok bilgiyi bulmanız için en iyi kadın sitesini oluşturduk. En son moda trendleri, birbirinden farklı dekorasyon fikirleri, bugün ne pişirsem diye düşünenlere yemek tarifi önerileri, güzellik ile ilgili denenmiş makyaj sırlarını güncel olarak takip edebilirsiniz. Saç bakımı için organik krem tarifleri sağlık ve sağlıklı beslenme konularında en çok tercih edilen diyet listelerine uzman editörlerimiz tarafından hazırlanan özgün makale ve yazılarımızdan günün her saati ihtiyacınız olduğu her an faydalanabilirsiniz.